Wirtualne biegi - ile kosztuje, jak zorganizować?

Pandemia COViD-19 sprawiła, że duża część społeczeństwa musiała siedzieć w swoich domach. Sytuacja nie sprzyjała organizowaniu imprez masowych, w tym także wielu wydarzeń sportowych. Właśnie w tym celu powstała inicjatywa stworzenia wirtualnych biegów. Ludzie, spragnieni zdrowej rywalizacji i dzielenia aktywności z innymi biegaczami masowo zaczęli zapisywać się na te wydarzenia. Dzięki temu, chociaż na chwilę mogli zapomnieć o sytuacji na świecie i znowu poczuć sportowego ducha. Wirtualne biegi cieszą się dużą popularnością i z miesiąca na miesiąc przyciągają kolejnych sportowców, którzy chcą się sprawdzić.
Wirtualne biegi

Wirtualny bieg — dlaczego warto?

Największą zaletą wirtualnego biegu jest fakt, że może on odbywać się w niezliczonej liczbie lokalizacji. W przeciwieństwie do zwykłego biegu, w tym przypadku odbywa się on tam, gdzie znajdują się jego uczestnicy. Dzięki temu można zaoszczędzić dużo czasu na dojeździe we wskazane miejsce. Wystarczy jedynie założyć wygodne buty do biegania i już można ruszać. Ponadto w takim wydarzeniu udział wziąć może każdy. Uczestnik sam może ustalić sobie trasę i dzielić ją z rodziną, znajomymi, czy przyjaciółmi. Dzięki temu biegacz nie musi martwić się, że nie będzie znał trasy ustalonej przez organizatora

Wirtualny bieg — jak zorganizować?

Strona wirtualnezapisy.pl pozwala na stworzenie własnego wydarzenia sportowego, do którego mogą zapisywać się inni uczestnicy. Dla użytkowników dostępnych jest tu wiele opcji, m.in. mogą oni ustalić termin wydarzenia, wysokość wpisowego, a także terminy, w których kończy się rejestracja. Aby zarejestrować na stronie własne wydarzenie sportowe, należy przedtem posiadać konto. Następnie osoba, która chce stworzyć event, ma obowiązek stworzenia jego regulaminu. Po akceptacji, w ciągu trzech dni wydarzenie zostaje umieszczone na stronie, a inni użytkownicy mogą bez problemu się do niego rejestrować.

Ile kosztuje organizacja wirtualnego biegu?

Biegi wirtualne na stronie elektronicznezapisy.pl cieszą się bardzo dużą popularnością. Dzieje się tak głównie dlatego, że udział w nich może wziąć niemal każdy w dowolnym miejscu w Polsce. Ze względu na rosnącą popularność, coraz więcej osób zadaje sobie pytanie, ile kosztuje organizacja takiego wirtualnego wydarzenia. Organizatorzy bardzo często wysyłają uczestnikom specjalne, dedykowane medale. Z tego powodu uczestnik, który chce wziąć udział w takim biegu, musi zapłacić niewielkie wpisowe. W przypadku wydarzenia wirtualnego odchodzi konieczność opłacenia bufetu czy napojów dla uczestników.